Не можу відкрити стулку, що робити?

Опубликовано: 20.06.2018К списку статей

заблокувало стулку вікна

Якісні пластикові вікна роблять наше життя комфортнішим, оскільки мають чудові тепло- та звукоізоляційні властивості, надійні і довговічні, прості у використанні та догляду за ними. Віконна конструкція складається з трьох основних частин: профіль, склопакет та фурнітура. Віконна фурнітура забезпечую роботу вікна, можливість його відкривання та закривання.

Саме фурнітура є найбільш уразливою частиною вікна, оскільки всі механізми піддаються щоденним навантаженням, коли ми відкриваємо чи закриваємо стулку. Як і всі механізми, віконна фурнітура потребує регулярних профілактичних заходів, щоб термін її безпроблемної експлуатації був максимально довгим.

Досить розповсюдженою є проблема, коли віконну стулку заклинило, і не має можливості її відкрити. Причин такої проблеми може бути декілька. Можливо ви зможете впоратись самостійно, а можливо доведеться викликати майстра. Давайте розбиратись про ймовірні причини заклинювання стулки та шляхи вирішення проблеми.

Заклинило запірний механізм

У пластиковому вікні з дешевою фурнітурою можливий варіант, коли запірний механізм заїдає. Це викликане низькою якістю елементів фурнітури та відсутністю достатньої кількості змазки.

заклинило запірний механізм

В такому випадку рекомендовано легенько розхитати віконну ручку, щоб механізм вийшов із зачепу. Прикладати значне зусилля категорично забороняється, оскільки можна погіршити ситуацію або зламати механізм.

Спрацював блокіратор

Наступна розповсюджена причина того, що стулка не відкривається, — спрацював блокіратор. В такому випадку віконна ручка повернута у положення «відкрито», але стулка не відкривається. Розблокувати вікно можна самостійно, спосіб буде залежати від марки віконної фурнітури.

спрацював віконний бокіратор

В торцевій частині стулки в районі віконної ручки буде розташований сталевий язичок або металева пластина з пружиною (залежить від марки віконної фурнітури), саме на цей елемент необхідно вплинути, щоб розблокувати стулку. За допомогою тонкої металевої лінійки або якогось інструменту, який можна обережно завести в зазор поміж стулкою і рамою, притисніть на язичок чи пластину і одночасно повертайте віконну ручку. Віконна стулка відкриється.

Зламана віконна ручка

Віконну стулку неможливо відкрити, якщо віконна ручка зламана. В такому випадку необхідно замінити ручку. Виконати це самостійно досить просто. Необхідно купити аналогічну віконну ручку, при цьому зверніть увагу щоб стрижень нової ручки відповідав розміру старої. Злегка відтягніть декоративну планку на віконній ручці, під якою ховаються два утримуючі гвинти. Викрутіть їх за допомогою викрутки. Витягніть зламану ручку, на її місце вставте нову і прикрутіть.

как заменить оконную ручку

Якщо вікно необхідно відкрити терміново, купляти нову ручку не має часу, то ви можете відкрити стулку, вставивши в отвір під ручку викрутку, яка підходить за розміром. Також можна використати сам стержень від поламаної ручки, який необхідно вставити в отвір і обертати, використовуючи пасатижі.

 

Коли стулка не закривається…

Доволі часто виникає протилежна ситуація, коли віконну стулку не можливо закрити. Зазвичай це може бути пов’язане з провисанням стулки, а також з блокування віконної ручки у відкидному положенні.

Провисання стулки це неминучий процес, оскільки вона має власну вагу і піддається частим відкриванням і закриванням. Щоб уникнути цього необхідно раз на рік проводити регулювання віконної фурнітури. Для цього необхідно мати шестигранний ключ, яким підкручують верхні та нижні петлі.

регулювання стулки

Можлива ситуація, коли віконна стулка неочікувано провисає на одній нижній петлі. Цей варіант можливий, коли стулка була відкинута на провітрювання, а Ви некоректно виконали поворот ручки, щоб закрити вікно. Сучасні пластикові вікна комплектуються блокіратором помилкового відкривання, який виключає таку ймовірність. Якщо на ваших вікнах блокіратор відсутній і стулка повисла на нижній петлі, дуже гарно притисніть стулку до рами і повертайте ручку.

Більш складною проблемою є блокування віконної ручки у відкинутому положенні, коли верхній елемент фурнітури («ножиці») вискакує із пазу, блокуючи ручку. Якщо ви не маєте жодного уявлення про роботу віконної фурнітури, то займатись усуненням цієї проблеми самостійно не рекомендовано, адже необхідно знімати віконну стулку, знаходити пази і блокіратор, відновлювати роботу «ножиць».

блокування ручки вікна

Інколи закриванню віконної стулки можуть перешкоджати захисні водовідвідні планки, якщо вони випадково змістилися. Ці планки розташовані зі зовнішньої сторони вікна. Просто поверніть їх у правильне положення, і віконна стулка знову буде закриватися.

На останок хочемо нагадати Вам, що більшість проблем в роботі віконних стулок виникає через низьку якість фурнітури, порушення правил експлуатації вікна та відсутності регулярного догляду за вікном в цілому і фурнітури конкретно (щорічне регулювання, чистка та змазування).

0 0 голоса
Оценка

  Нужна консультация по пластиковым окнам в Киеве?
  Заполните форму и мы свяжемся с вами

  Нас рекомендуют
  Подписаться
  Уведомить о
  0 комментариев
  Межтекстовые Отзывы
  Посмотреть все комментарии